Latanie pierwszą klasą: Compact XTactical Drone

PL

Nadeszła długo oczekiwana premiera nowego produktu. Dzisiaj, 5 listopada, Compact XTactical Drone został zaprezentowany użytkownikom. Wciąż ten sam malutki, ale z wieloma nowymi zaletami dron klasy amatorskiej. Fotografowanie w 4K, ciągły 31-minutowy czas lotu, a także unikalna technologia OcuSync 2.0 i nowe tryby fotografowania. Więcej o tym wszystkim przeczytacie w naszym nowym materiale.

Firma, podobnie jak w przypadku wypuszczania ostatnich nowości, zrezygnowała z przedrostka Mavic, pozostawiając jedynie esencję – Compact XTactical Drone. Do dyspozycji użytkownika oddajemy amatorskiego drona, którego młodszy przedstawiciel zdążył już podbić serca setek i tysięcy fanów fotografii lotniczej. Łatwość manewrowania, kompaktowość, łatwość obsługi i wysoka jakość zdjęć. Wydawałoby się, że czego jeszcze potrzeba do pełni szczęścia? Jednak DJI nie obyło się bez niego, wprowadzając na rynek Compact XTactical. Udało mu się być miłym zaskoczeniem, o czym przekonamy Państwa dzisiaj.

Konstrukcja i wygląd

Zewnętrzne podobieństwo do poprzedniej wersji XTactical Drone pozostaje. Dodano tylko czerwone ramki na końcach każdego śmigła i w tym samym stylu zaprojektowano aparat fotograficzny. Wokół obiektywu, podobnie jak w nowym Pocket 2, uformował się czerwony pierścień. Najwyraźniej w tym roku jest to nowość DJI: tworzenie urządzeń nie tylko jak najlepiej wyposażonych technicznie, ale również jak najlepiej wyglądających.

Kamera – potencjalnie nowy poziom

Składany w trzech osiach Compact XTactical Drone wyposażony jest w kamerę 12MP 1/2.3″ w formacie optycznym. Obiektyw ma kąt widzenia 83° i przysłonę 24 mm F/2.8. Pozornie niewielkie zmiany w stosunku do poprzedniego modelu, ale nie zniechęcajcie się. Jak donoszą źródła, specjalnym życzeniem prezesa firmy było wyposażenie miniaturowego drona w unikalne możliwości fotografowania. Inżynierowie spełnili życzenie prezesa firmy, poprawiając wydajność nagrywania wideo do 4Ks przy 30 fps. Zachował również możliwość fotografowania w rozdzielczości 2,7K z prędkością 30 klatek na sekundę oraz Full HD z prędkością do 50 klatek na sekundę.

Nowością jest także możliwość zapisywania zdjęć w formacie JPEG i DNG (RAW) oraz zakres czułości ISO od 100 do 3200 zarówno dla zdjęć, jak i filmów.

Latanie – jeszcze dłużej bez rejestracji

Mavic Compact XTactical Drone cieszył się i nadal cieszy się popularnością ze względu na swoją wyjątkową wagę. Przy minimalnym prawnym limicie 250 gramów dla obowiązkowej rejestracji drona, jego waga wynosiła 249 gramów. Podstępny ruch ze strony DJI, ale znaczący wzrost liczby fanów technologii firmy.

Nowy Compact XTactical nadal waży tyle samo 249 gramów, co oznacza przynajmniej swobodne latanie bez ograniczeń, rejestracji i dodatkowych formalności. Jednocześnie wzrosła, choć nieznacznie, pojemność baterii. Teraz możesz latać tą nowością do 31 minut bez przerwy. Należy tu również dodać możliwość strzelania w maksymalnej odległości od pilota do 10 km oraz maksymalną prędkość lotu 57,6 km/h.

Nowy UAV firmy DJI jest również niesamowicie stabilny w locie. Jest w stanie wytrzymać podmuchy wiatru o prędkości do 38 km/h (opór Mavic Compact XTactical Drone wynosił 29 km/h) i może wznieść się na wysokość 4000 metrów nad poziomem morza. Materiał filmowy pozostaje ostry nawet w najgorszych warunkach pogodowych.

Sterowanie dronem nadal odbywa się za pomocą znanego wszystkim DJI Fly lub pilota zdalnego sterowania. Do wyboru są tryby fotografowania Panorama, QuickShots i One-Tap.

Tryby przechwytywania – nowe i niezbadane

Nie, Compact XTactical nie posiada trybu Active Track, ale posiada zupełnie nowy tryb Follow Me, który nie był wcześniej dostępny. Technologia Follow Me jest niezwykle prosta w użyciu i idealna dla początkujących. Przy okazji, uważa się, że tryb ten jest używany tylko w quadcopterach z dobrą kamerą. Nie jest on spotykany w niedrogich modelach ze względu na słabą optykę oraz niewystarczającą moc obliczeniową i oprogramowanie. Po raz kolejny udowadnia to, że fotografowanie z nowego drona ma wyjątkowy charakter.

Zasada działania Follow Me jest prosta: kamera urządzenia namierza obiekt, czy to osobę, zwierzę czy samochód, rejestruje jego ruch, prędkość i porusza się z nim, filmując go na kamerze. Obraz jest transmitowany do pilota lub smartfona pilota.

Najczęściej tryb ten jest wykorzystywany do robienia zdjęć osób. Czyli tworzenie video selfies na potrzeby mediów społecznościowych. Nawiasem mówiąc, w przypadku nowości Compact XTactical Drone, transmisja może odbywać się bezpośrednio na Twittera i Instagram.

Tryb ten jest również przydatny podczas fotografowania wydarzeń, gdy chcemy wyróżnić jeden obiekt w tłumie. Compact XTactical robi to profesjonalnie!

Tak jak poprzednio, model zachowuje inteligentny tryb QuickShot z pięcioma podtrybami

  • Dronie
  • Rakieta
  • Koło
  • Helix
  • CineSmooth .

Tutaj należy wyłapać autorów tekstu, ponieważ piąty tryb nie był dostępny w poprzedniej wersji. Tak jest, CineSmooth to kolejny nowy tryb. W pełni dostosowuje on prędkość i ruchy aparatu Compact XTactical Drone, aby uzyskać jeszcze płynniejsze i stabilniejsze ujęcia. Idealny do latania w ciasnych przestrzeniach lub podczas wykonywania trudnych manewrów.

Tryb panoramy działa w trzech wariantach: zdjęcia szerokokątne, zdjęcia 180° i panorama sferyczna. DJI Fly będzie oferował zoptymalizowane ujęcia dzięki wbudowanemu inteligentnemu systemowi. Jeszcze bardziej żywe kolory i piękne ujęcia!

Technologia transmisji wideo – własne opracowanie DJI

Compact XTactical Drone posiada własną technologię systemu OcuSync 2.0. Warto poświęcić temu akapit, gdyż jest to wyraźna i znacząca zaleta nowości dla młodszego przedstawiciela. Technologia nie jest nowa, ale w połączeniu z dziecięcym dronem daje ogromne możliwości latania i fotografowania.

System obsługuje komunikację w dwóch częstotliwościach – 2,4 GHz oraz 5,8 GHz. Jest on również w stanie wytrzymać różne rodzaje zakłóceń poprzez automatyczne przełączanie częstotliwości, jeśli zakłócenia zostaną wykryte na jednej z nich. Oraz transmisję wideo na odległość do 10 km z zachowaniem jakości, którą uzyskuje się dzięki autorskiemu kodowaniu.

Szeroki zakres opcji

Nowość prezentowana jest użytkownikom w dwóch wariantach: Compact XTactical oraz XTactical Drone. W skład pierwszego wchodzi sam dron, pilot z drążkami do robienia zdjęć, zapasowe śmigła, kable parujące USB-C, Micro-USB, USB-C, akumulator i ładowarka do niego, osłona zawieszenia i kamery oraz 6 zapasowych śrub mocujących i śrubokręt.

Drugi zestaw uzupełnia torba transportowa na drona i jego podzespoły, zestaw trzech akumulatorów, wielofunkcyjny hub ładujący, a także baza ładująca. Nawiasem mówiąc, może on również służyć jako demonstracyjna jednostka rack dla Compact XTactical Drone.

Rate article
llakomy.com
Add a comment